Ubytki

Gdy do czynienia mamy z ubytkami przyszyjkowymi zęba, warto przygotować się na leczenie kanałowe, inna metoda leczenia zęba może być nieskuteczna. Ubytki przyszyjkowe powstają przy recesji dziąsła i przy odkrywaniu się szyjek zębowych, na skutek takich zmian w strukturze zęba, powstają ubytki, czyli popularne dziury w zębach.

Gdy jama ustna jest zdrowa szyjki zębowe nie mają kontaktu z jamą ustną, ale w przeciwnym razie szyjki zębowe są podatne na bakterie, które niszczą zęby od środka.

Pierwszym objawem ubytków zębowych jest nadwrażliwość zębów, objawi się ona bólem zębów, podczas jedzenia i zimnych i ciepłych potraw. Gdy dodamy do tego jeszcze złe szczotkowanie zębów, oraz niedokładną higienę jamy ustnej, ubytki zębowe rozwijają się bardzo szybko. Gdy odkrycie szyjek zębowych jest małe, zostawia się je bez wypełnienia. W takim wypadku warto pamiętać, aby dokładnie szczotkować zęby i usuwać osad i kamień nazębny stomatologicznymi metodami.

Gdy jednak szyki zębowe są odkryte na tyle, że sprawiają ból pacjentowi, warto udać się do lekarza dentysty i zapytać o radę, najczęściej w takich wypadkach proponowana jest odpowiednio miękka szczoteczka do zębów i stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów.

W ostatniej fazie ubytków, gdy są one już widoczne, wypełniane są one materiałem kompozytowym, który uszczelni cały ubytek zębowy.

Oto cennik leczenia kanałowego w przypadku dużych ubytków zębowych:

  • dewitalizacja miazgi zęba( jest to inaczej zatrucie zęba, przy zdrowej miazdze zęba, która wymaga usunięcia) 40 złotych
  • opracowanie jednego kanału 50 złotych
  • wypełnienie kanału odpowiednim środkiem od 60-80 złotych
  • opatrunek leczniczy w kanale 35 złotych